DIY Skladaný papierový kvietok

5/10/2017 06:01:00 PM

... že sme už dávno spolu nič neskladali? :) Tak teraz je najvhodnejší čas vyskúšať si zase niečo nové, milé a univerzálne, pri čom si zabavíte ruky a využijete zvyšky papiera, ktoré sa vám doma nahromadili. A keďže sa blížia aj sviatky ako Deň matiek, Deň detí a mnohé narodeninové či meninové oslavy, návod na skladaný papierový kvietok naisto oceníte ;)Potrebný materiál z e-shopu www.organizatorka.sk:
* scrapbookový papier (najlepšie obojstranný)
* kruhová raznica
* knihárska kosť
* perlička
* šnúrka
* špajdla/ špáratko
* obojstranná lepiaca páska
* 3D samolepiace vankúšiky


Postup:
1. S pomocou raznice si vysekáme 9 kruhov.


2. Na jeden z kruhov z jednej strany nalepíme obojstrannú pásku. Budeme naň lepiť skladané lupienky, aby držali pekne pokope a spolu vytvorili kvietok.


3. Zvyšné kruhy (8ks) budeme skladať do lupienkov spôsobom, aký uvidíte na nasledujúcich fotkách:4. Vytvorený lupienok nalepíme na kruh s obojstrannou páskou. A vedľa neho budeme lepiť ďalšie lupienky. Keď máte obojstranný papier ako ja, tak môžete využiť obe strany, a lupienky sa budú pekne farebne striedať.5. Kvietok máme hotový, stačí do stredu ešte nalepiť perličku pre krajší dojem a máme to.
V prípade, že kvietok chcete lepiť na pohľadnicu, zápisník či iný projekt, tak smelo do toho. Ja s ním chcem urobiť zápich, takže sa ešte budeme venovať zadnej časti kvietku ;)


6. Na zadnú časť prilepíme špajdlu/špáratko - podľa toho, či chceme zápich do kytice, kvetináča alebo muffinov.


7. Aby sme kvietok (resp. jednotlivé lupienky) spevnili a zakryli špajdlu, vyrežeme si (tentokrát na stroji X-press) o niečo väčší kruh ako boli ostatné a s pomocou 3D samolepiacich vankúšikov ho prilepíme ku kvietku.8. Špajdlu jemne ozdobíme mašličkou zo šnúrky.


No nie je na zjedenie? :)
Kvietok je samozrejme vhodný na zdobenie akýchkoľvek projektov a tiež ho môžete vyrobiť v akejkoľvek veľkosti ;)Ďakujem za prečítanie môjho príspevku. Verím, že som vás inšpirovala k tvorbe nových ozdôbok na vaše pohľadnice, zápisníky, darčekové tašky, prípadne milých zápichov do muffinov na narodeninové oslavy :)
Krásny zvyšok týždňa vám praje Kristína

You Might Also Like

1 komentárov

  1. Ahoj Kristínka!
    Výborný nápad, ukladám si tento návod do mojich Favorites ;o)
    Musela som hneď vyskúšať aspoň jeden lupienok. Priznávam, cez pracovnú dobu zo zbytku kancelárskeho papiera. Ale pssst!
    Soňa

    OdpovedaťOdstrániť