Vintage Crafting: Spomienky na Vianoce

Vianočné sviatky sú už za nami, ale stále spomíname na tie príjemné rodinné okamihy, ktoré sme zažili. My sme sa doma stretli celá rodinka po strašne dlhom čase, presnejšie po vyše roku. Tak sme spolu strávili pekných pár dní vo vianočnej atmosfére. Tato samozrejme naplánoval rodinné fotenie, aby sme mali na tento výnimočný okamih pamiatku. Ja som chcela jednu z tých najvydarenejších fotografií vyscrapovať na pamiatku pre nás a ako inšpiráciu pre vás na blog Vintage Crafting. Nakoľko som prepadla digitálnemu scrapbookingu, tak som sa nevedela rozhodnúť, AKO nás vyscrapujem. Digitálne alebo klasicky papierovo? A čo tak oboma spôsobmi? ;)

Black & white

Dnes som vyscrapovala niečo nepekné a nepríjemné. Niečo, o čom sa nehovorí, a pri čom sa každý tvári, že to neexistuje. Nie, nie je to smrť, aj keď to tak vyzerá. Je to niečo celkom iné. Niečo horšie.

My Sissi cat in the scrapbook garden

Po Mariho kurzoch som sa konečne dostala k tvorbe. Chcela som využiť poznatky, ktoré nás na kurze naučil a preto som ešte viac vrstvila, kvietkovala a gázovala, ako zvyknem. Vytvorila som layout s fotkou mojej malej Sissi, ktorú som odfotila pred pár týždňami a bolo to veľmi príjemné uvoľnenie opäť pracovať na niečom svojom. :)

Challenge @ PaperoAmo: Layout Sissi

Po veeeeľmi dlhom čase som konečne mala čas venovať sa svojim projektom a s jedným z nich som sa zapojila do challenge na českom blogu Papero Amo.
Celý layout (scrapbooková stránka) je dosť nezvyčajná na mňa, nemyslíte? Veľa čiernej, "chalkboard" štýl, čisté línie a dokonca som na ňom vyskúšala aj trocha doodlingu (doodling = nedbalé až detské skreslenie voľnou rukou, napr. keď si len tak "čarbete" popri telefonovaní, čo Vám napadne)! 

Májové novinky / May news

Ahojte!
Dnes Vám ponúknem ukážky niektorých posledných projektov a odkliky na články, ktoré boli publikované na DT blogoch a nemala som doteraz čas a priestor ich odkomunikovať ďalej. 
Takže pripravte si kávičku a domáci perník (ako ja, mňam) a naberajte inšpiráciu k tvoreniu ;)



















Krásny, i keď upršaný deň, Vám želá Kristína ;)



    March 1st Challenge @ Stuck?!Sketches

    Hi everyone!
    This is my entry to Stuck?!Sketches' sketch challenge ;) 
    On my layout you may see a photo of my (and my boyfriend's) favourite cake which I baked two weeks ago. We had great time together with my boyfriend and this dessert made it even better ;) Preparing this cake is too easy so don't laugh - I'm not bragging about my baking skills, I'm just remembering that perfect day :D 

    This is the sketch:


    ... and my layout:






    Have a sweet day!
    Kristína ;)

    Januárové novinky / January news

    Ahojte!
    Moje posledné príspevky na blogu sa týkali tvorby podľa sketchov (náčrtov) a inšpirovalo ma to k napísaniu článku na scrapper.sk ;) Máte tam podrobný fotopostup, ako pracujem so sketchom a vrstvím materiál, aby boli pohľadnice zaujímavé a pekne vystupovali do priestoru. 



    Papiere, ktoré som použila pri tvorbe, sú z milej sady Forever Friends - New Arrival, ktoré mi Ľubka poslala spolu s inými darčekmi k Vianociam. Táto výmena darčekov prebiehala v rámci scrappera a článok o nej spolu s fotkami jednotlivých darčekov, ktoré si scrapperky poslali pod stromček, nájdete TU. Ja jediná som si darčeky z (aj mne) neznámych dôvodov neodfotila :D Tak Vám prezradím slovne, čo som dostala. Bola to spomínaná sada papierov a papierových výrezov, najnovší (decembrový) časopis Creativity aj s parádnymi darčekmi v ňom a ručne robené leporelo. Krásne darčeky, ktoré mi budú robiť radosť ešte veeeeľmi dlho ;) Ak sa Vám páči papierová sada, mali by ste záujem o časopis Creativity alebo potrebujete iný scrapbookový materiál, pozrite si Ľubkin e-shop ;)




    Verím, že Vám neunikol ani obrázok, ktorý odteraz budem mať (ako aj zvyšné členky nášho design teamu) pod každým svojím článkom. Je to moja prácička vo photoshope robená na jemný a minimalistický štýl, aký na blogu scrappera zaviedla pôvodná majiteľka Lucka Barabas ;)



    Ak by ste chceli tvoriť pre scrapper.sk, akurát tam prebieha nábor do design teamu. Hľadáme 2 členov a jedného hosťujúceho člena. Prečítajte si podmienky a neváhajte využiť šancu. Už sa tešíme na nových kolegov/kolegynky :) Byť v design teame je skvelá skúsenosť, zviditeľnenie Vašej práce, nové možnosti tvorby a v neposlednom rade nové priateľstvá a známosti z "nášho" sveta ;)



    Ešte sa vrátim k téme "sketch". Na blogu Cardabilities som si nahrala pred niekoľkými dňami moju pohľadnicu robenú podľa ich krásneho sketchu a tento štvrtok, keď som sa bola opäť pozrieť na ich blog, že čo je tam nové, tak som skoro odpadla. Moja pohľadnica bola vybraná spolu s ďalšími deviatimi pohľadnicami na hlavnú stránku, kde bude takmer 2 týždne zobrazená aj s mojím menom a v pravej lište nižšie je aj odklik na môj blog ;) Boli sme vlastne vybraní ako FEATURED DESIGNERS #114. Krásne ocenenie, z ktorého sa totálne teším. Stránka Cardabilities moju pohľadnicu zdieľala aj na Facebooku :)





    Plátna ma tak začali baviť, že som sa minulý týždeň pustila do ozdobovania ďalšieho. A to na štýl Shabby Chic podľa MOOD BOARD na blogu Scrap Around The World. Plátno je jemnejšie ako tie plátna, ktoré som robila pre seba a priateľa, a je aj menšej veľkosti (18x24cm). Využila som najmä bielu farbu a potom náznaky ružovej, tyrkysovej a béžovej. Na voľný priestor stačí nalepiť fotografiu, obrázok alebo citát vo formáte 9x13cm a finálne plátno už len zavesiť na stenu ;) Ak by ste oň mali záujem, môžete si ho zakúpiť v mojom obchodíku na SAShE alebo cez Facebook.











    Už tretí deň robím na ďalšom plátne, tentokrát s dovolenkovou tematikou. Ešte nie je úplne dokončené, lebo stále premýšľam, čo tam doplniť, tak Vám ponúknem len menší SNEEK PEAK ;)



    Vianoce sú už za nami a ak rozmýšľate, čo urobíte s vianočnými fotkami, ktoré ste si na pamiatku dali vyrobiť vo fotoslužbe, tak mám pre Vás nápad na layout (scrapbookovú stránku). Viac si môžete prečítať na Maťkinom blogu TU ;)




    Mám pre Vás jednu skvelú novinku, ktorú však ešte nemôžem prezradiť :D Ale mám z nej nesmiernu radosť a posunie ma zase o krok vpred v mojej tvorbe <3


    Majte úspešný pracovný týždeň ;)
    Kristína

    Sketch #130 @ Sketchabilities

    Ahojte!
    Včera som sa bola pochokať (aj) na Irenkinom blogu a mala tam akurát príspevok s prekrásnym layoutom, ktorý robila podľa sketchu #130 od Sketchabilities


    Vtedy mi napadlo, že som stále neurobila layout s fotkou, ktorú som mala doma odloženú už takmer mesiac. Je to fotka našej milovanej mačičky Oli, ktorá nás po 14tich rokoch opustila. Mala som ju položenú na poličke a chcela s ňou urobiť nejaký pekný spomienkový layout, ktorý by som si vyvesila v izbe. Po mesiaci to už išlo ľahšie, ako keby to robím čerstvo po jej odchode :( 


    Pri výbere farieb LO som sa inšpirovala MOOD BOARD na Scrap Around The World.


    Pripravila som si scrapbookový papier z kolekcie Olivový háj od UHK Gallery a začala zdobiť podľa sketchu. Chcela som ho urobiť kvetinovo-motýlikový, lebo Oli zbožňovala leto - vždy sa opaľovala na tráve alebo na lavičke a vychutnávala si tú krásnu letnú vôňu. Layout je jemný, vzdušný a všetok dôraz som dala na vrstvenie a nejaké tie ozdôbky :) Neodolala som k papieru ladiacim kvetinkám, rozetke a kartónovej nálepke zobrazujúcej schúlenú spiacu mačičku. Nakoniec som urobila aj niekoľko fľakov tyrkysovou a bielou akrylovou farbou, a striebornou pigmentovou farbou, prilepila zopár dúhových a bielych flitrov a kamienky. Mám doma pekné silikónové pečiatky, ktoré boli pribalené k časopisu Creativity, a opečiatkovala som zopár z nich (hviezdička, kvietok, vážka) na základný srapbookový papier.

    Layout už len prilepím k lepenkovému základu, pripevním šnúrku alebo háčik a zavesím si ho v izbe, aby som naň (konkrétne na Oli) stále videla. 











    Majte sa krásne, Kristína