DIY Papierová rozetka

10/05/2017 07:50:00 PM

Nápadov na tvorenie nikdy nie je dosť a dnes vám prinášam postup na tvorbu jedného rozkošného detailu na pohľadnicu, venček, girlandu či zápich. Je ním 3D čipková papierová rozetka, ktorá urobí naozajstnú parádu na projekte ;)


Na výrobu rozetky budeme potrebovať:
* papier vyššej gramáže
* rýhovaciu podložku spolu s knihárskou kosťou
* Big Shot a vyrezávaciu šablónu v tvare čipky
* silnú obojstrannú lepiacu pásku
* tavnú pištoľ
* ozdobu do stredu rozetky: buttonku, svorku, enamelku či gombík
Všetok tento materiál a pomôcky nájdete na www.organizatorka.sk.

POSTUP:
1. Na Big Shote si pomocou vyrezávacej šablóny vyrežeme z papiera čipku.


2. Čipku si prerýhujeme na rýhovacej podložke pomocou knihárskej kosti. Rýhovať budeme každé 2/8 po celej dĺžke čipky, čiže každú druhú čiarku na podložke.


3. Na tejto fotografii môžete vidieť ryhy.


4. V ruke si z prerýhovanej čipky vyskladáme harmoniku.5. Na jeden koniec čipky nalepíme kúsok silnej obojstrannej lepiacej pásky a spojíme ho s druhým koncom čipky, aby sa nám vytvorila rozetka.6. Rozetku teraz musíme zafixovať, aby pevne držala a na to odporúčam použiť tavnú pištoľ, ktorej lepidlo po pár sekundách zaschne a rozetku v strede silno zlepí. 
Je už na vás, či rozetku pevne stlačíte a tak zalepíte alebo ju necháte voľnejšie - takýmto spôsobom môžete robiť aj 2-3 veľkosti. Ja som si urobila 2 rôzne veľké rozetky. 


7. Rozetku si zafixujeme aj zo zadnej strany kúskom tvrdšieho papiera, aby naozaj pevne držala a aby sa nám jednoduchšie lepila na pohľadnicu či iný projekt.


8. A nasleduje posledný krok. Nepekné stopy po lepidle v strede rozetky zakryjeme buttonkou, enamelkou, perličkou či gombíkom.


Takto vyzerá pohľadnica, ktorú zdobia dve rozkošné ručne vyrobené papierové rozetky.
Tieto rozetky majú stvárňovať snehové vločky, ale pokojne by som ich mohla použiť aj ako kvietky. Nebojte sa použiť aj dekoračný scrapbookový papier, ale s čo najväčšou gramážou, aby sa vám čipka pri tvorbe nerozpadla či neroztrhla.
Tvorivé rozetkovanie vám praje
Kristína

You Might Also Like

0 komentárov