Vintage Crafting: Zmršťovacie návleky na sklené nádoby a dózy

5/12/2018 05:52:00 PM

Moja obľúbená značka StudioLight má vo svojej ponuke niekoľko fantastických výrobkov - od papierov, cez papierové stavebnice a vyrezávacie šablóny, až po pečiatky a zmršťovacie návleky. A je toho ešte viac. Túto značku som si už dávnejšie zamilovala kvôli krásnym motívom na papierových stavebniciach a samotnému nápadu stavebníc, ale potom som prepadla aj ich pomôckam, papierom a papierovým výrezom. Novinkou v e-shope organizatorka.skzmršťovacie návleky tejto značky s úžasnými motívmi, ktoré môžete jednoducho preniesť na fľaše a dózy. Musela som ich samozrejme hneď mať a v kratučkom fotonávode, ktorý som vytvorila pre blog Vintage Crafting, vám ukážem, ako na tvorbu s nimi ;)Budeme potrebovať:
*fľaše, vázy, poháre alebo sklené dózy
Je niekoľko rôznych sád zmršťovacích návlekov a preto si všímajte priemer nádoby, na ktorý sú vhodné (do max. 8cm, 10cm či do max. 12cm) a počet kusov (niekde sú 3 kusy a niekde 4 kusy).


POSTUP:
1. Fólie sú spojené dokopy, takže ich treba najprv prestrihnúť.


2. Vybranú fóliu navlečieme na nádobu.


3. Navlečenú fóliu pevne chytíme jednou rukou, aby nebola nakrivo, a druhou rukou držíme teplovzdušnú pištoľ a fúkame na fóliu. Postupne nádobu obraciame a fúkame pár sekúnd na každý kúsok, kde je fólia.
TIP: Najprv skúste držať pištoľ ďalej a postupne približujte, aby ste našli vhodnú vzdialenosť, tá je cca 10cm. Nezľaknite sa, že fólia sa ihneď začne zmršťovať - na začiatku sa zmrští a prispôsobí fľaši a potom to už ide jemne a nenápadne. Čím menšiu nádobu od požadovaného priemeru máte, tým viac sa bude musieť fólia zmrštiť a môže vám trocha zdeformovať motív, takže na to myslite.


Celý postup tohto zmršťovania trvá do 3 minút, takže je to rýchle a šikovné.


Hotovo, nádoba s krásnym motívom je na svete a už je len na nás, čo do nej dáme. Či nejaké potraviny, nápoje alebo bude slúžiť ako dekorácia a naplníte ju pieskom, kamienkami či inými ozdobami. Je to fantastická vec do záhrady či na terasu, napr. keď chcete na grilovačke zahviezdiť s nie drahými doplnkami, prípadne na zasadenie kvetiniek, odloženie semiačok vo vašom záhradnom kútiku či v pivnici .... no proste je to len na vás a využitie je naozaj všestranné. Keď si pozriete rôznorodé motívy, ktoré sú v ponuke, tak pochopíte :)


Ja som fólie okrem sklených dóz vyskúšala aj na plechovú a bez problémov to fungovalo, takže som si vyrobila jedinečný kvetináč.
Fantázii sa medze nekladú a fólie môžete dotvoriť šnúrkami, stužkami, kvietkami, nálepkami a podobne.


Čo vravíte na túto jedinečnú novinku? Vyskúšate si s jej pomocou vyzdobiť váš domov? Určite ju odporúčam. 
Veľa nápadov pri tvorení vám praje
Kristína

You Might Also Like

0 komentárov